Danske Banki tegevjuht Thomas Borgen teatas oma soovist tagasi astuda.
- Danske Banki juht Thomas Borgen ei soovi ametis jätkata. Foto: NILS MEILVANG
Danske Banki tegevjuht Thomas Borgen teatas täna juhatusele, et soovib ametist tagasi astuda, vahendab Reuters. "On selge, et Danske Bank on rahapesuvastases võitluses Eestis läbi kukkunud."
Borgen jätkab ametis seni, kuni ametisse nimetatakse järgmine juht. "Hoolimata sellest, et välise advokaadibüroo juurdlus jõudis järeldusele, et ma olen oma juriidilisi kohustusi täitnud, usun ma, et kõigile osapooltele on parim, kui ma lahkun,“ sõnas Borgen.
Juhatuse esimees ütles, et austab Borgeni otsust ja peab seda õigeks.
Reuters kirjutas eelmisel nädalal, et Danske Banki tegevjuht Thomas Borgen keeldus 2013. aastal Danske Eesti haru äri koomale tõmbamast. Nimelt ütles panga ärisuuna juht Borgenile viis aastat tagasi ühel oktoobrikuisel koosolekul, et Eesti haru mitteresidentidest klientide toimingute maht on oluliselt suurem kui konkurentidel, mistõttu tuleks see üle vaadata ja võimalik, et ka vähendada. Borgen vastas selle peale koosolekul, et ta saab aru vajadusest leida kuldne kesktee, kuid ta arutaks teema üle väljaspool koosolekut. Danske uurimisega seotud isik ütles Financial Timesile, et selle lausega otsustas Borgen, et Eesti üksuse äri ei peatata. Danske panga kõneisik vastas Reutersile, et nad ei kommenteeri juhtumit enne, kui uurimistulemused on avalikustatud.
Analüütikud hindasid eile tõenäosust, et Borgen jätkab oma ametis, vaid 33% suuruseks, kirjutab Bloomberg. Danske Banki juhatuse esimehel Ole Andersenil on seevastu paremad väljavaated oma ametis püsida – analüütikud hindavad selle tõenäosust 54% suuruseks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.