Kreeka peaminister Alexis Tsipras ja peapiiskop Ieronymos leppisid kokku, et valitsus arvab riigi 9000 vaimulikku ametnike hulgast välja, kuigi jätkab neile palga maksmiseks toetuse tasumist, kirjutab eKathimerini.
- Kreeka peapiiskop Ieronymos koos prints Charlesiga, kelle isa prints Philip on Kreekas sündinud. Foto: AFP/Scanpix
Teiselt poolt lubas peapiiskop, et Kreeka kirik ei seisa vastu riigi usuliselt neutraalseks muutmise ettepanekutele.
Ühises teleesinemises nimetas Tsipras lepet ajalooliseks ja see on osa põhiseaduse revisjonist, mille eesmärk on riigi ja kiriku suhete muutmine.
Tsipras ütles, et vaimulikke ei peeta enam ametnikeks ja nad arvatakse välja ametnike palgasüsteemist. Riik maksab neile siiski igal aastal toetusrahaks sama summa, mis seni kulus kirikuõpetajate palgaks. Ligikaudu 189 miljoni euro suurune summa makstakse kiriku fondi.
Lisaks luuakse fond, et valitseda ja arendada varasid, mille riik ja kirik on sellesse pannud, jagades omavahel kinnisvara arendamise kohustusi ja tulusid.
Need ettepanekud on kahepoolsete läbirääkimiste alustamise alus. Peapiiskop Ieronymos esitleb kava pühale sinodile.
Seotud lood
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.