Täna selgunud uue väliskaubanduse- ja IT-ministri kandidaadi Kert Kingo kohta pole veel valdkonna asjatundjatel arvamust kujunenud. Siiski peab näiteks e-residentsuse programmi endine juht Kaspar Korjus positiivseks asjaolu, et naiste osakaal valitsuses suurenes.
- E-residentsuse programmi endine juht Kaspar Korjus. Foto: Andras Kralla
"Kahjuks ei ole Kert Kingoga tuttav ning ei oska tema pädevust siiski kommenteerida," ütles Korjus. Sellegipoolest peab Korjus IT-ministri ametit selliseks, kus võimalustest puudu ei jää.
"IT minister on selles mõttes hea positsioon Eestis, sest ümberringi on palju talente, kellega koos nii e-riiki edasi arendada kui ka tugevdada veelgi erasektori digitaliseerimist. Digistrateegiad on toimivad siis, kui on pikaajaliselt järjekindel lükkamine ja sellepärast ei olekski ootust suurteks reformideks, vaid igapäevaseks tubliks tööks," rääkis Korjus.
Kert Kingo astus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liikmeks 2015. aasta septembris. Varasem erakondlik kuuluvus ja kogemus poliitikas tal puudub. Kert Kingo on omandanud Tallinna majanduskoolis õiguse eriala, 2001. aastast on ta diplomeeritud jurist. 2017. aastal alustas Kingo õpinguid Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor ärijuhtimise magistriõppes inimressursside juhtimise õppekaval.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
EKRE esitab IT- ja väliskaubandusministri kandidaadiks Kert Kingo.
EKRE uus väliskaubandus- ja IT-ministrikandidaat Kert Kingo käib endise tööandja maksuametiga kohut.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.