EKRE juhatuse liige ja europarlamendi saadik Jaak Madison kutsus erakonnakaaslasi Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESMI) reformi mitte ratifitseerima, kui see riigikogu lauale peaks jõudma.
- Europarlamendi saadik Jaak Madison õhutas koalitsioonis ESMi reformi ümber käivaid erimeelsusi Foto: Liis Treimann
Peatselt Brüsselisse lahkuv poliitik nimetas Martin Helme otsust nõuda kriisiolukordades ESMi hääletustel ühehäälsuse printsiipi ainuvõimalikuks ning kritiseeris peaminister Jüri Ratast Eesti eriarvamuse tagasivõtmise eest.
"Ma siiralt loodan, et see küsimus tuleb valitsuses uuesti lauale ja et meie jaoks on see punane joon. Ma pole küll enam Riigikogu liige, kuid sügisel peaks sama küsimus tulema hääletusele Riigikogus. Kui ma oleksin aga Riigikogu liige, siis sügisel hääletaksin ma selle paketi vastu," ütles Madison sotsiaalmeedia vahendusel.
Rahandusminister Martin Helme tunnistas pärast möödunud nädalal toimunud Euroopa Liidu rahandusministrite kohtumist, et jäi seal üksi eriarvamusega seoses Euroopa Stabiilsusmehhanismile pangandusliidu kriisilahendusfondi kaitsemeetme funktsiooni lisamise küsimuses. Peaminister Jüri Ratas lasi hiljem Eesti eriarvamusele jäämise Ülemkoguks ettevalmistatavatest paberitest tagasi võtta.
Reformiga saaks Euroopa päästefond ESM õiguse laenata pankade sissemaksetest kogunevale kriisilahendusfondile kuni 60 miljardit eurot juhul, kui viimasel peaks vahendid lõppema. Vaidlus tekkis ministrite kohtumisel selle üle, kas kriisiolukorras on võimalik fondilt fondile raha laenata ka 85% häälteenamusega. Helme nõudis kõigile riikidele vetoõigust.
ESMi reform läheb sel nädalal Euroopa riigipeade tippkohtumisel kinnitamisele.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Minister Martin Helme jäi Euroopa rahandusministrite kohtumisel eriarvamusele ja ütles, et täitis sellega parlamendilt saadud mandaati. Peaminister Jüri Ratas ütles, et Martin Helme ei esindanud valitsuse seisukohta.
Kui riik lepib kokku kompromissi, lõpetab seda kinnitama saadetud, aga põikpäiselt oma valijalt saadud mandaati esikohale seadnud minister opositsioonis, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Euroala rahandusministrite hommikuni kestnud vaidlusel Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) reformimise üle jäi Eesti lõpuni eriarvamusele ning lõplik otsustus jäeti riigipeade tippkohtumise kanda.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.