Eelmisel aastal Indrek Rahumaa rahvusvahelises pesuäris 1protsendilise osaluse soetanud Rain Rosimannus on selle kasvatanud 1,6 protsendile.
- Koos abikaasa Keit Pentus-Rosimannusega Arsenali keskuse avamisel käinud Rain Rosimannus on nüüd aktsionär ka rahvusvahelises pesuäris. Foto: Raul Mee
Aasta algul kirjutas Äripäev, et kui paari aasta eest ilmus Reformierakonna kunagine hall kardinal välja Arsenali keskuse omanikeringis, siis hiljuti sai
Rosimannusest Reformierakonna asutaja ja suurtoetaja Indrek Rahumaa kaasaktsionär pesuärikontserni Rootsis registreeritud emafirmas European Lingerie Group AB.
Rosimannus kommenteeris siis, et see oli suhteliselt kiire otsus, mitte pikalt planeeritud. „Kui Indrek oktoobris pakkus, haarasin võimalusest kinni," sõnas Rosimannus.
Lepingu järgi oli tal võimalus suurendada oma osalust European Lingerie Group ABs kuni 2 protsendini. "Selleks oleks mul vaja leida ka täiendavaid vahendeid ja peab vaatama, kui palju lisalaenu saan lubada," lausus Rosimannus.
Praeguseks ongi Rosimannuse osalus Lätis registreeritud SIA Ievades Nozares kaudu kasvanud 1,6 protsendini.
Uusi aktsionäre on veelgi
European Lingerie Group AB aktsionäriks on vahepeal saanud advokaadibüroo Cobalt partneri Martin Simovarti osaühing Amorvero Holding, kellele kuulub 0,3 protsenti aktsiatest.
Uue aktsionärina on lisandunud veel 0,4protsendilise osalusega Rootsis registreeritud Tuida Holding AB.
Suurim aktsionär on Indrek Rahumaa Helike Holding OÜ 71,18 protsendiga, John Anthony Bonfieldi ettevõte Bryum Capital Ltd omab 24,72 protsenti ning Baiba Birzniece SIA Silver Investile kuulub 1,8 protsenti.
Kontserni kuue esimese kuu müügitulu oli 40 miljonit eurot ning puhaskasumit teeniti 425 000 eurot.
Seotud lood
Kui paar aastat tagasi ilmus Reformierakonna kunagine hall kardinal välja Arsenali keskuse omanikeringis, siis hiljuti sai Rosimannusest Reformierakonna asutaja ja suurtoetaja Indrek Rahumaa kaasaktsionär rahvusvahelises pesuäris.
Margus Linnamäe, Rain Rosimannus ja Indrek Rahumaa on olnud seotud ühisrahastusplatvormist fondivalitsejaks muutunud ettevõttega Bondkick, mis ei vasta enam investorite küsimustele ning mille osakuid ei ole võimalik maha müüa. Teadaolevalt tunneb nende tegevuse vastu huvi ka finantsinspektsioon.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”