Eestlane peab vabanema kartusest, et ta on pealekaebaja, kui vihjab riigi- või erasektoris toimuvatele pettustele. Kui riiklikul tasandil on Eesti olnud pigem eeskujulik, siis tuleks eraettevõtetel sisendada oma töötajatele pettustele vihjamiseks rohkem julgust.
- Ettevõtetesisesele vilepuhumisele aitab kaasa anonüümsuse tagamine. Foto: Veiko Tõkman
Eelmise nädala neljapäeval korraldas ühing Korruptsioonivaba Eesti koostöös justiitsministeeriumi ja korruptsioonivastase komisjoniga kohtumise riigikogu liikmetega, erakondade ja ministeeriumide esindajatega. Selle käigus anti Eestile soovitusi, mille täitmise tähtaeg on juuni 2020. Soovitustes lähtuti GRECO V 2018. aasta detsembris läbiviidud hindamisvooru tulemustest. GRECO on Euroopa Nõukogu Korruptsioonivastase Riikide Ühendus, kes käib regulaarselt hinnanguid andmas ning neist lähtuvalt soovitusi jagamas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
“Peaksime igapäevaselt kasutatavaid asju paremini hoidma,” räägib saates “Juhtides tulevikku” tehnikaringlust korraldava Green Dice asutaja ja juht Argo Alaniit. “Elektroonikaseadmete tootmine on selline, mida ei lubataks enam Euroopas teha – keskkonnanõuded on meeletud ja me ei taluks näiteks elementide kaevandamist, see on ränk töö.“