Pensionireformi üks autoritest, Isamaa juht Helir-Valdor Seeder tõdes, et president Kersti Kaljulaidi otsus jätta reformi eelnõu välja kuulutamata oli oodatav, kuna riigipea oli üks praeguse pensionisüsteemi loojatest.
- Isamaa juhi Helir-Valdor Seederi (fotol vasemal) sõnul seisab valitsus jätkuvalt pensionireformi taga, mistõttu suuri olemuslikke muudatusi reformiplaani tulla ei saa. Foto: Liis Treimann
Kuigi Seeder tunnistas, et pole president Kaljulaidi otsustega detailselt veel tutvunud, leidis Isamaa juht, et riigipea käik oli prognoositav. „Eks tal on pensionikindlustussüsteemiga emotsionaalne side, olles üks selle väljatöötajaid, ja nüüd selle radikaalne muutmine on kindlasti emotsionaalselt keeruline ning vastuoluline ühe inimese jaoks,“ ütles Seeder.
Seotud lood
SEB pensioniuuring näitas, et II pensionisambast lahkumist kaalujatest ligi pooled tahavad kogutud varade investeerimisega jätkata.
Äripäeva tellijatele ilmunud erileht
Minu pensioniraha kogus kokku 20 ettevõtliku inimese arvamused ning sai teada, mis plaanid on neil oma teise pensionisamba rahaga.
Rahandusminister Martin Helme arvates on riigikontrolli pensionireformi kriitika inimeste asjatu hirmutamine – pensioniks kogumine sõltub tema sõnul mitmest tegurist ja vastutustundliku käitumise korral keegi pensioni vähenemist kartma ei pea.
Luminori tellitud uuringust selgus, et eestlased ja lätlased koguvad pensioniks sääste märgatavalt usinamalt kui leedukad. Teisest küljest ei valmistu 9 protsenti eestlasi ja 7protsenti lätlasi pensioniks üldse. Leedus on mittekogujaid üle kahe korra enam ehk lausa 20protsenti.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”