Eesti tervishoiusüsteemi areng on tabanud klaaslage, kuna ühelt poolt oleme e-tervishoiu lahenduste abil digiteerinud haiguslood ja digiretseptid, kuid arengu jätkumiseks peab muutuma tervishoiutöötajate ning juhtide mõtteviis, tõdes tervishoiusüsteemide analüüsimisele keskendunud KPMG vanempartner Mark Britnell.
- Tervishoiusüsteemide innovatsioonile keskenduva KPMG vanempartneri Mark Britnelli hinnangul võib Eesti tervishoiusüsteem teha eduka digipöörde järgmise viie aastaga, kuid see eeldab tervishoiukulutuste kasvatamist ja õigete investeerimisprioriteetide seadmist. Foto: HEIKKI AVENT
„Olen esmakordselt Eestis ja olen täiesti hämmastuses – Eesti on digitaalselt ehk kõige täiskasvanum riik maailmas,“ leidis Britnell, kelle hinnangul võiks Eestit võrrelda ainult Iisraeli ja Singapuriga. Teisalt painab Eestit digiühiskondades levinud probleem. „Minu kogemus näitab, et mida digitaalselt arenenum on riik, seda traditsioonilisem on riigi tervishoiusüsteem ning selle juhtimine,“ ütles Britnell eelmisel nädalal toimunud KPMG ärifoorumi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Keeltekool Kirjatäht tähistab veeburarikuus kümnendat tegutsemisaastat. Seda, et aeg on tegusalt ja lennates läinud, kinnitab tõsiasi, et ümmarguse tähtpäeva saabumist tuli kooli juhile ning asutajale Ülle Koppelile meelde tuletada. “Numbrid on minu jaoks kõige nõrgem külg. Need ei seisa meeles, kipuvad ununema ja sassi minema,” naerab ta.