Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
"Ma olen näinud pakkumisi arendajatele 5000 eurot kuus"
Arendajate postkasti potsatab iga nädal tööpakkumisi, kus palganumber võib ulatuda isegi 5000 euroni. Suurimad idufirmad palkavad aastas sadu inimesi ja kriitikutel tekib küsimus, kas see on palkamise mull.
MeetFranki äpis on tarkvaraarendaja keskmine palgapakkumine Eestis viimase kolme kuu lõikes 4272 eurot.
Foto: Andras Kralla/Äripäev
Kalle (nimi muudetud) oli töötanud arendajatega koos umbes kolm aastat ja tundis selle töö vastu huvi. Kui ta koondati, otsustas ta asja kätte võtta. "Õppisin omal käel 3-4 kuud ja tegin Java koolituse läbi,“ ütles ta. Sellest piisas ja umbes neli kuud tagasi sai Kalle oma esimese töökoha arendajana. Ettevõttes püsiski Kalle vaid pisut üle kolme kuu, sest koos uue töökohaga hakkasid tulema iganädalased tööpakkumised.
Tänapäeva noortele seatakse tihtilugu kõrged ootused – tuleb olla kiire õppija, kohanemisvõimeline ning tark ajakasutaja. Kui sellele lisada siht saavutada edu nii õpingutes kui ka tippspordis, tekib valem, mida vähesed suudavad tasakaalustada. Just seda kombinatsiooni nimetatakse kaheseks karjääriks, mis on tänapäeva üheks arengusuunaks noorsportlaste karjääri kujundamisel.