Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Hiina viirus pitsitab rahvusvahelist tarnet üha enam
Hiina südames asuvast Wuhani provintsist alguse saanud koroonaviirus on praeguseks levinud kõigisse olulisematesse Hiina äri- ja tööstusmetropolidesse, mistõttu on paljud tööstusjuhid hakanud otsima alternatiive Hiina toorainele ja kaupadele.
Hiina majandus on tervikuna löögi alla sattunud, kuna paljude ettevõtete tegevus on koroonaviirusesse nakatunud töötajate tõttu piiratud. Foto: Zuma/Scanpix
Nii võib pihta saada ka Eesti puidutööstus, mille mulluseid tulemusi pärssisid eelkõige Kesk-Euroopas möllanud kooreürask ja Skandinaavia turgude raugev nõudlus. Sel aastal võib Kaamos Timberi tegevjuhi Tõnu Bergmanni sõnul lisanduda sinna nimekirja koroonaviirus.
Sel ajal kui suurem osa eurooplasi üritas veebruari alguses paaniliselt Hiinast minema saada, tahtis masinaehituskorporatsiooni Valmet soomlasest juht Kari Humalajoki kiiresti Hiinasse jõuda.
Hiinast alguse saanud koroonaviiruse jõuline levik võib juba lähiajal mõju avaldada ka Eesti puidutööstusele, leidis Kaamos Timberi tegevjuht Tõnu Bergmann.
Kuidas töötab Tehnopoli tehisarukiirendi, millist tuge idufirmad sealt saavad ja millised ettevõtted on oodatud osalema, sellest räägitakse värskes Äripäeva raadio saates.