Ärisaladuse lekke põhjustab sageli inimfaktor, tundliku info kaitsmiseks peab ettevõtja panustama oma töötajate koolitamisesse, aga ka tehnoloogia uuendamisesse, leiti Äripäeva raadio saates „Triniti Eetris“.

- Villu Otsmann, Toomas Mõttus ja Tõnis Tikerpäe rääkisid saates "Triniti eetris", kuidas kaitsta end ärisaladuste lekkimise eest.
- Foto: Andras Kralla
Kõige sagedasemini lekivad andmed siis, kui näiteks müügiinimene lahkub ettevõttest ja võtab klientide nimekirja kaasa. „Sellest kuuleme mitu korda aastas,“ rääkis pilvelahendusi pakkuva ettevõtte Primend tegevjuht Toomas Mõttus. Sama firma privaatteenuste juht Tõnis Tikerpäe lisas, et ettevõte võib sattuda ka rünnaku alla ning andmed võivad lekkida ka siis, kui mõni töötaja pahaaimamatult tõstab dokumendid kuskile, kuhu neid tõstma ei peaks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuidas muuta julge idee püsivaks edulooks? Tea Varrak on hariduse vallas teerajaja, kes koos meeskonnaga pani 30 aastat tagasi aluse Audentesele – erakoolile, mis tänaseks on kasvanud rahvusvaheliseks hariduskeskuseks. See lugu ei ole ainult kooli rajamisest, vaid ka visioonist, juhtimisest ja jätkusuutlikkusest – teemadest, mis on olulised ka ärimaailmas. Mis on olnud selle eduloo võtmetegurid ja mida saame sellest tänases muutuvas maailmas õppida?