Tööandjad ootavad pikisilmi homme kell 9 algavat töötukassa nõukogu koosolekut, kus peaks selguma abinõud, mis määravad koroonaviirusest pihta saanud majandusharude edasised otsused: kas ja kui palju on vaja töötajate palku kärpida ja koondada.
- Alexela Grupi juhatuse esimees Heiti Hääl märkis, et tänast Alexela juhtide koosolekut ei saa tagantjärele nimetada kriisikoosolekuks, hoolimata sellest, et kütuse jaemüüjat painab peale viiruspuhangu eriolukorra ka naftahindade järsk langus. Foto: Andres Haabu
Töötukassat pole veel teavitatud massilistest koondamistest, kuid on saabunud palju küsimusi koondamisvõimaluste kohta. „Täna hommikul tuli üks kaubavedudega tegeleva ettevõte teade, 14 inimest koondatakse. Infot on uurinud väiksemad turismifirmad, avaldusi pole nad hetkeseisuga teinud,“ ütles töötukassa kõneisik Lauri Kool. „Väga palju on juba uuritud, kuidas võiks uus toetus toimida,“ lisas ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Äripäev uuris viimastel päevadel erinevate sektorite esindajate käest, kuidas koroonaviirus mõjutab nende käekäiku.
Kuigi ehitusettevõtjad tõdevad, et koroonaviiruse puhang ja sellega kaasnev majandusruumi vappumine on ka neid ärevaks teinud, ei torma ehitajad tööobjekte sulgema.
Koroonaviiruse tõrjumine, majanduse turgutamine, inimeste saamata jäänud palkade hüvitamiseks kulub lähema kahe aasta jooksul 1,5–2 miljardit eurot ning riik kavatseb vähemalt miljardi laenata.
"Minu täiesti selge hoiak on see, et eelarve miinus on väiksem probleem kui ettevõtete pankrotid," rääkis täna hommikul rahandusminister Martin Helme kriisiplaanidest ning lisas, et poliitiline otsus on olemas, et valitsus tuleb ettevõtetele appi.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.