Seoses koroonaviiruse levikuga ja valitsuse kehtestatud eriolukorraga on tööandjatel tekkinud vajadus ka töölepingute kollektiivseks ülesütlemiseks. Tähelepanu tasub pöörata kollektiivse koondamise erisustele võrreldes tavapärasema üksiku töötaja koondamisega, kirjutab Derling Primuse advokaat Margot Maksing.

- Kollektiivne koondamine tähendab töötajatele mõnevõrra suuremat sõnaõigust.
- Foto: Andres Haabu
Kollektiivse koondamise protsessi läbiviimine on võrreldes nn üksikute koondamiste läbiviimisega tööandja jaoks kindlasti keerulisem ja pikemaajalisem protsess. Tööandja jaoks on see seotud suurema asjaajamise koormusega. Koondamise otsuste aluseks on aga alati tööandja mingi tegelik olukord või asjaolud, millest oleneb koondatavate töötajate hulk. Kui tööandja on kaalunud, milliste töötajate koondamine võib olla vajalik, peab tööandja kindlasti kontrollima, kas see võib täita kollektiivse koondamise kriteeriume.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tallink Grupi tütarettevõte Tallink Latvija AS teavitas täna Läti töötukassat ning kontserni Läti töötajaid kuni 550 töötaja kollektiivse koondamise protsessi alustamisest.
Tänapäeva noortele seatakse tihtilugu kõrged ootused – tuleb olla kiire õppija, kohanemisvõimeline ning tark ajakasutaja. Kui sellele lisada siht saavutada edu nii õpingutes kui ka tippspordis, tekib valem, mida vähesed suudavad tasakaalustada. Just seda kombinatsiooni nimetatakse kaheseks karjääriks, mis on tänapäeva üheks arengusuunaks noorsportlaste karjääri kujundamisel.