Luminori peaökonomisti Tõnu Palmi sõnul on riigid tänaseks käivitanud koroonaviirusest tingitud majanduslangusega toimetulekuks esimesed abimeetmed, kuid nende efektiivsust näitab edaspidine töötuse määr. Peaökonomisti sõnul pakkusid ka eelmise kriisiga võitlemisel edukad riigid ettevõtetele just koondamiste ärahoidmiseks piisavalt palgatoetusi.
- Luminor Eesti peaökonomist Tõnu Palm. Foto: Andras Kralla / Äripaev
„Praegune tööpuuduse kasv ja selle taandumise kiirus järgmistel aastatel näitavad, kui hästi riikide valitud meetmed koostöös erasektoriga päriselt toimivad,“ ütles Luminori peaökonomist Tõnu Palm. „Töötuse suurusel on oluline roll majanduse taastumise kiirusel. Mida väiksemana suudame töötust hoida, seda kiiremini ja väiksemate kuludega saame majanduse taas avada. Nagu näitas eelmine majanduskriis, siis suurepäraselt sihitud toetused olid just riigi poolt antavad palgatoetused.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.