Kui õnnestuks kokku tuua riigisektori andmed ning start-up-kogukonna teadmised ja riskijulgus, siis oleks võimalik järgmiseks pandeemiaks valmis olla juba hulga paremini, leiab Garage48 ja Mooncascade'i kaasasutaja Priit Salumaa.

- Garage48 ja Mooncascade'i kaasasutaja Priit Salumaa hinnangul peavad era- ja avalik sektor kriisiga hakkamasaamiseks koostööd tegema.
- Foto: Andras Kralla
Majanduse kriisist välja toomisele võiks läheneda Salumaa hinnangul sarnaselt Saksamaale, mis andme- ja teaduspõhiselt analüüsib, kuidas avada majandust ning vähendada piiranguid nii, et võimalikult ruttu oleks võimalik taastada tavapärane käitumine ja elurütm. „Siin võiks lubada endale eksperimente, va ehk mitte elude hinnaga või siis minimaalse riskiga eludele,“ sõnas ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kriisis on parim aeg mõelda ja asuda välja töötama tooteid, teenuseid, mida läheb vaja paari aasta pärast, on veendunud iduettevõtja Jüri Kaljundi.
Tänapäeva noortele seatakse tihtilugu kõrged ootused – tuleb olla kiire õppija, kohanemisvõimeline ning tark ajakasutaja. Kui sellele lisada siht saavutada edu nii õpingutes kui ka tippspordis, tekib valem, mida vähesed suudavad tasakaalustada. Just seda kombinatsiooni nimetatakse kaheseks karjääriks, mis on tänapäeva üheks arengusuunaks noorsportlaste karjääri kujundamisel.