Saksamaa andis Lõuna-Euroopa survele järele: eurovõlakirjad tulevad
Saksamaa kantsler Angela Merkel ja Prantsusmaa president Emmanuel Macron jõudsid kokkuleppele 500 miljardi euro suuruses Euroopa Liidu abimeetmes ja ühisvõlakirjade loomises.
Saksamaa ja Prantsusmaa riigipead kinnitasid täna peetud pressikonverentsil, et Euroopa Liidu majanduse päästmiseks ei piisa enam raha laenamisest Lõuna-Euroopa riikidele, vaid kõik liikmesriigid peavad jagama ühiselt kahjusid ja looma "raha kätte"-otsetoetusprogrammid. Foto: SIPA/Scanpix
Hoolimata Saksamaa järeleandmisest on miljardite jagamisel endiselt kriitilised Austria ja Holland, kes soovivad otsetoetuste asemel näha laenuprogramme.
Suurbritannia valitsus esitles Brexiti-järgset tollitariifide kava, mille kohaselt kehtestatakse Euroopa Liidule 10protsendine tollitasu imporditud autodele, põllumajandus- ja kalatoodetele.
See, kuidas praegusele kriisile reageeritakse, on kindlasti nende inimeste maailmavaate nägu, kes poliitilisi otsuseid teevad. President Kersti Kaljulaid soovitas valijatel tähelepanelikult jälgida, millised need valikud on.
Euroopa ja USA proovivad vaikselt eriolukorrast välja liikuda ja seatud piiranguid leevendada. See, mis ees ootab, on aga kaugel sellest, mida tundsime varem. Uut reaalsust on hakatud nimetama tühja tooli majanduseks.
Poed ja tehased paljudes Euroopa riikides hakkavad esmaspäevast järk-järgult avanema, kuid kardetakse koroonaviiruse teist tulemist. Vähemalt 12 liikmesriigis on kohustuslik näomaskide kandmine ühistranspordis ja tihtipeale ka poodides.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.