Suurbritannia valitsus esitles Brexiti-järgset tollitariifide kava, mille kohaselt kehtestatakse Euroopa Liidule 10protsendine tollitasu imporditud autodele, põllumajandus- ja kalatoodetele.
Londonis Downing Street 10 aadressil töötav Suurbritannia valitsus soovib tulevikus korjata auto-, põllumajandus- ja kalatoodete impordilt 10% tollimaksu, kuid samal ajal soovib 30 miljardi naela väärtuses esmatarbekaupu ja töötustoorainet lasta läbi piiriväravate tasuta. Foto: Andres Haabu
Teisalt on Suurbritannia valitsusel plaanis kärpida kümnete miljardite dollarite väärtuses tollitariife toorainele, mis läbi tarneahelate varustavad saareriigi tootvat tööstust.
Koroonaviiruse vaktsiinini jõudmine on moodsa meditsiini üks närvesöövamaid võidujookse, mis on tekitanud elevust ka investorites, kes loodavad aktsiarallist osa saada.
Suurbritannia peaminister Boris Johnson soovib jõuda Euroopa Liiduga kaubandusleppe kavandini juuni lõpuks. Kui Brüssel järgmise nelja kuu jooksul nii-öelda Kanada stiilis vabakaubanduslepet ei paku, lubas Johnson kõnelused katkestada ja avada väravad leppeta Brexitile.
Poed ja tehased paljudes Euroopa riikides hakkavad esmaspäevast järk-järgult avanema, kuid kardetakse koroonaviiruse teist tulemist. Vähemalt 12 liikmesriigis on kohustuslik näomaskide kandmine ühistranspordis ja tihtipeale ka poodides.
Suurbritannia käivitas 30 miljardi naelase majanduse stimuleerimise paketi vaid mõni tund pärast seda, kui Inglismaa Pank langetas intressimäärasid, kirjutas Reuters.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.