Lavly Perling jäi magusast eripensionist napilt ilma
Selle aasta septembris oleks täitunud Lavly Perlingul 25 aastat tööstaaži ning ta oleks saanud prokuröri eripensioni. Kuna Perling lahkus ootamatult omal soovil prokuröriteenistusest, siis ta jäi 3400 euro suurusest eripensionist ilma.
Endisel peaprokuröril Lavly Perlingul jäi seitse kuud puudu eripensioni saamisest. Foto: Liis Treimann
Seaduse kohaselt on prokuröril õigus prokuröri vanaduspensionile, kui ta on prokurörina töötanud vähemalt 25 aastat. Prokuröri eripensioni hakatakse saama siis, kui minnakse vanaduspensionile. Pensioni suurus on 65 protsenti tema viimase ametikoha palgast. Prokuratuuri sõnul oleks saanud valida Perling eripensioni ka peaprokuröri ametikoha palgast. Perling sai peaprokurörina 2019. aastal palka 5243 eurot.
Kui endine riigi peaprokurör Lavly Perling tahab minna poliitikasse, siis võib ta seda loomulikult teha, ent seejuures tuleks vältida prokuratuuri usaldusväärsuse löögi alla seadmist, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Norman Aas: korraga on nagu kahte head soovitud saada.
Endine peaprokurör Lavly Perling on jätkuvalt riigiprokuratuuri hingekirjas ja seepärast on tema poliitiline samm seadnud kõigi prokuröride sõltumatuse tule alla. Eetikanõukogu võtab Perlingu käitumise esmaspäeval arutlusele.
Kuna prokuröridel on seadusest tulenevalt keelatud olla erakonna liige, on eetikanõukogu arvates ebaeetiline olla ka erakonna liikmeühenduse toetajaliige, vahendas prokuratuur tänast eetikanõukogu otsust. Isamaa parempoolsed heidavad prokuratuurile ette poliitilise maiguga rünnakut.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.