Lähiaja üks olulisemaid tegevusi transiidisektoris on ettevalmistus Operaili osaliseks erastamiseks, ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas ütles teisipäeval transiidikomisjonis.
Riik tahab erastamisest saadava raha eest osta uusi vedureid. Foto: Erik Prozes
Ministri sõnul andis majandus- ja kommunikatsiooniministeerium Operaili nõukogule ja juhatusele ülesande valmistada ette erastamine nii, et riigile jääks kontroll strateegilistele kaubavedudele. „Saadud müügitulu on võimalik investeerida raudtee kaubavedude teeniduskvaliteedi tõstmisse ja keskkonnasäästu,“ rääkis Aas.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.