Uber nimetab kohtu survel sõidujagajad ümber töötajateks
Sõidujagamisfirmana tegutsev Uber on nõus Suurbritannias oma juhid viimast kohtuotsust arvesse võttes töötajateks nimetama, andes neile sellega kaasnevaid hüvesid, aga jõudis juba vastasseisu sattuda tööaja paikapanekul, kirjutab Financial Times.
Töötajaks saamisega kaasneb miinimumpalk, puskusetasu ja lülitumine pensionisüsteemi. Foto: Reuters/Scanpix
Sellega saaksid Uberi umbes 70 000 juhti Suurbritannias esimest korda puhkusetasu suurusjärgus 12,07 protsenti nende teenistuselt ja automaatse osaluse töökoha pensioniskeemis. Sellegipoolest pole sellel Uberi juhtide tasule suurt mõju, kirjutab leht. Uber nimelt kindlustab, et juhid teeniksid vähemalt seadusejärgse miinimumtasu, aga seda ainult sellelt tööajalt, mil neil on klient.
Eesti sõidujagamisettevõtte Bolt konkurent Uber kaotas Ühendkuningriigi ülemkohtus olulise õigusvaidluse, mis seab ohtu ka teiste ettevõtete sarnased ärimudelid, vahendab CNBC.
Eestlaste Bolt, keda Bloomberg nimetab Uberi konkurendiks Aafrikas ja Ida-Euroopas, on ettevõtte asutaja ja juhi Markus Villigu teatel kasvatanud oma väärtuse enam kui 2 miljardile dollarile.
Freedom Holding Corp. avaldas oma 2025. aasta teise kvartali tulemused, mis näitavad ettevõtte käibes ja puhaskasumis märkimisväärset kasvu. Tulenevalt laienemisest, tõusid ka ettevõtte kulud.