Kui Eesti poliitikud tahavad pakkuda ärevil ühiskonnale tuge ja kindlustunnet, tuleb meil tegutseda liitlaste, ennekõike lähinaabritega ühte jalga käies ja sõprust kinnitades, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
“Kui ma valitsusse kuulusin, küsiti mult sageli, kas Soome kaitseks Eestit kriisiolukorras. Minu jaoks oli vastus selge – loomulikult kaitseks! Ja me peaksime igal juhul tänulikud olema, et NATO liige Eesti teeks meie heaks sama. Praegu on olukord selgem kui kunagi varem. /…/ Me oleme pere, sõbrad ja liitlased.”
Ajal, mil meid üritatakse sõna otseses mõttes Euroopast füüsiliselt lahti lõigata, peaksime ahastamise, künismi ja üksteisele näpuga näitamise asemel õppima oma põhjanaabritelt meelekindlust, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Ettevõtjad ja investorid, kel on hiljutiste arengute valguses käinud peast läbi mõte, et äkki saab ja võib varsti raha Venemaale viia, on küünikud, aga… mis siis, kui Venemaa normaliseerimine saabki reaalsuseks, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Läänemere maad peavad end kehtestama ankruid lohistava Venemaa suhtes. Õnneks lubavad viimased arengud arvata, et vist kehtestavadki. Seega võiksime juba arutleda selle üle, kuidas annaks seda teha võimalikult efektiivselt, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
USA suurim investeerimispank Goldman Sachs ning Šveitsi suurim pank UBS tõstsid järjekordselt kulla hinna prognoose, sest keskpankade nõudlus saab olema oodatust veelgi suurem ning aina rohkem investoreid otsib kaitset majanduslanguse ja geopoliitiliste riskide eest.