Valitsus kiitis heaks järgmise ettevõtluse abipaketi
Valitsus leppis kokku tingimused jaekaubanduse ja turismisektori ettevõtete toetamise selle kevade piirangute mõjude vastu, paketi kogusuurus on 44 miljonit eurot.
Ettevõtlusminister Andres Sutt. Foto: Liis Treimann
Ettevõtlusministri Andres Suti sõnul läheb sellest rahast 19 miljonit eurot jaekaubandussektorile ja 25 miljonit eurot laiemalt turismisektorile. "Meetmed on mõeldud märtsis-aprillis piirangutest mõjutatud sektoritele püsikulude osaliseks katmiseks," ütles ta valitsuse pressikonverentsil.
Kuigi turismifirmade huvi taotleda kriisis raha ärimudelite ümber kujundamise toetusest, et ei ole meede EASi teatel kriisiabi, vaid selle kasutaja peaks ettevõtte pakutavat teenust oluliselt muutma.
„Vahest tekib küll mõte, et peaks terve Viirelaiu siis Lätti kolima või hoopis oma iseseisvuse kuulutama välja,“ jagas Viirelaiu saarel asuva puhkekeskuse eestvedaja Priit Villemson kogemust toetuse küsimises. Ettevõte taotles EASilt turismiettevõtete ärimudelite ümber kujundamise meetmest 240 000 eurot.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) hakkab alates esmaspäevast, 29. märtsist pakkuma otsetoetusi majutusettevõtjatele ja Tallinna vanalinna toitlustusettevõtjatele. Teisipäevast avaneb võimalus reisi- ja transpordiettevõtjatele ning käsitöö-, suveniiri- või Eesti disaini müüjatele.
Viimastel aastatel on pangateenused liikunud hoogsalt digilahenduste suunas. SEB ettevõtete segmendijuhi Maarja-Maria Aljase sõnul kasutab juba pea pool äriklientidest lisaks internetipangale ka mobiilipanka ja erinevaid pangaliideseid.