Tehnoloogiagigandid jälgivad inimesi arvatust invasiivsemalt ning pole välistatud, et üks päev jõuame orwellikku düstoopiasse.
- Kuigi nutiseadmed peaksid heli salvestama üksnes hääleassistentide poole pöördudes, siis võivad need hoopiski iseseisvalt aktiveeruda ja salvestada personaalset informatsiooni. Foto: Andras Kralla
Triniti advokaadibüroo jurist Madlenne Timofejev toob välja Äripäeva raadio saates „Triniti eetris“, et inimeste jälgimine ei piirdu üksnes kolmandate poolte jälgimisküpsistega. Ühtlasi jälgivad suurettevõtted inimesi audio teel, näiteks kui edastame häälkäsklusi tehisintellektile tuginevatele Google’i Assistantile või Amazoni Alexale. Kuigi seadmed peaksid heli salvestama Timofejevi sõnul üksnes hääleassistentide poole pöördudes, siis võivad need hoopiski iseseisvalt aktiveeruda ja salvestada personaalset informatsiooni, nagu inimeste eelistused, hobid, nimed või kasvõi jutu käigus öeldud uksekoodid.
Seotud lood
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.