Riigikontroll: RKASi teenused on kasutajate hinnangul liiga kulukad
Praegune riiklik kinnisvarapoliitika ei motiveeri otsima odavamaid ega paindlikumaid lahendusi. Sisuliselt monopoolses seisus Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) teenuste kasutamine ei tohiks olla automaatne valik, leiab riigikontroll.
Riigi Kinnisvara ASi sisuliselt monopoolne seisund ei soosi soodsamate kinnisvaralahenduste leidmist. Foto: Liis Treimann
„Ülevaate koostamise käigus tõdesime üha enam, et need lootused, mis kaasnesid riigi kinnisvarapoliitika elluviimise RKASile delegeerimisega, pole paraku täitunud,“ nentis riigikontrolör Janar Holm riigi kinnisvarapoliitika ülevaadet kommenteerides. „Pigem kimbutavad riigi kinnisvara haldamist hädad, mis tulenevad ettevõtte sisulisest monopoliseisundist. Seda ei ole põhjust ette heita RKASile, kes toimib valitsuse ja kitsamalt rahandusministeeriumi kehtestatud reeglite järgi ja peab äriühinguna täitma omaniku ootusi.“
Terviseameti külmladude "ülessulamises" tasub ennekõike süüdistada sooje suvepäevi, võimalikud vead hoones endas mängivad vähest rolli ja selle ehitamise ajal oligi praktika teistsugune.
Nii rahandusministeeriumil kui ka teistel riigiasutustel puudub terviklik ülevaade ellu viidud ja pooleliolevatest investeeringutest, selgus riigikontrolli auditist. Samuti puudub riigiasutustel teadmine, kui palju nende haldusala investeeringud maksma on läinud.
Riigikontrolli juht Janar Holm ütles ameti hiljutise ülevaate tulemusi kommenteerides, et haldusreformi ajal tehti ülepaisutatud lubadusi, mille tulemusena läks raha hoopis teise kohta.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”