USA kaubandusminister: Eesti suudab madalatest maksudest enamat pakkuda
USA kaubandusminister Gina Raimondo tõdes, et kuigi Eesti efektiivne maksusüsteem on siin justkui rahvuslik uhkus, tuleks mõista, et 30 aastaga kiirelt arenenud majandusena on Eestil välisettevõtetele pakkuda rohkemat kui vaid maksusoodustused.
Ameerika Ühendriikide kaubandusminister Gina Raimondo (paremal) sõnul proovitakse Eestiga leida kompromiss, mis ühelt poolt austab Eesti maksusüsteemi, kuid teiselt poolt siiski järgib OECD liikmesriikide enamuselt heakskiidu saanud maksureformi põhimõtteid. Foto: Andras Kralla
Ameerika Ühendriikide kaubandusministri Gina Raimondo sõnul on Eesti väliskapitali jaoks soodne tulumaksusüsteem efektiivne ja lihtne, kuid korporatiivseid suurkasumeid võiks Eesti rohkem maksustada.
Kui globaalse 15% tulumaksu plaani toetab üle 130 riigi, siis Eesti nende seas ei ole. President Kersti Kaljulaidi sõnul oleks toetuse avaldamiseks vaja rohkem teada, mida maksuplaan hõlmab.
Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) hiljutisel virtuaalsel tippkohtumisel kiideti heaks globaalne minimaalne ettevõtete 15% tulumaks, vahendavad Financial Times ja Wall Street Journal.
Riigikogu rahanduskomisjoni liige ning endine rahandusminister Aivar Sõerd nentis, et globaalne tulumaksumäär, mille kehtestamisele on Eesti vastu ja ootab erandit, soosib selgelt suuri riike.
Kui Eesti peaks oma ettevõtete tulumaksusüsteemi G7 plaanitava üleilmse tulumaksumiinimumi tõttu muutma, siis on oluline luua ka uue süsteemi sisse majandusarengut ergutavaid stiimuleid, kirjutab Arenguseire Keskuse ekspert Magnus Piirits asutuse blogis.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.