Väiketootja ei tõstnud hinda, sest tarbijal on niigi raske
Toorained, elekter ja transport on koroonakriisi ajal mitukümmend kuni mitusada protsenti kallimaks muutunud, kuid taimsete toodete tootja Bon Soya otsustas eelmisel aastal, et maksab hinnatõusu omast taskust kinni, mitte ei lisa kliendi arvele.
Otsuse teeb veelgi ootamatuks tõsiasi, et väikefirmana kannatas Bon Soya koroonakriisi tõttu korralikult: pidi hakkama toorainet ostma uuelt kontinentilt, jäi ilma plaanitud uuest sihtriigist ning pidi välja mõtlema uue niši, et kukkunud käive tagasi teha.
Produktsioonifirma Nafta Films on üks Eesti edukamaid gasellettevõtteid, kes tegi 2019. aastal rekordilise käibe. Ettevõtte tegevjuhi ja produtsendi Esko Ripsi sõnul oli sellele järgnenud 2020. aasta oma koroonakriisiga raske, kus siiski suudeti hoida miinimumtaset.
Eelmisel aastal kukkus Siidrikoja, praeguse nimega Kodase eksport nulli ja üksnes jaekaubandus aitas ettevõttel nina vee peal hoida. "Prognoosin, et lähiaastatel meie ekspordi käive ületab kindlasti kodumaist käivet,“ lisas ettevõtte juht Sulev Nõmmann.
Ettevõtte edukuse alus on tubli meeskond ning valede inimestega koos töötamine on olnud Pirita Hambaravi omaniku ja hambaarsti Anu Sepa suurim õppetund, selgus saates „Kiired ja vihased“.
Kuigi produktsioonifirma Nafta Filmsi mitu klienti soovivad uuesti Eestisse filmima tulla ja koostööd teha, siis konkurents püsib sektoris tihe, selgus saatest „Kiired ja vihased“.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.