Poja firma jäeti Oliver Kruuda pankrotipesas lõplikult häälteta
Ärimees Oliver Kruuda pankrotimenetluses ei saanud suurima ehk koguni 24,5 miljoni euro suuruse nõude esitanud Karl Kruuda ettevõte mitte ühtegi häält.
Oliver Kruuda 2019. aasta jaanuaris toimunud AS Rubla võlausaldajate koosolekul. Praeguseks on kohus välja kuulutanud ka Kruuda pankroti. Foto: Liis Treimann
Hiigelnõude aluseks oli tagaselja saadud kohtuotsus, kuid Tartu ringkonnakohtu hinnangul otsis poja firma seda otsust ainult või peamiselt selleks, et saavutada isa pankrotimenetluses häälteenamus.
Ärimees Oliver Kruuda elukaaslase ja lastega seotud firmad on kohtutele andnud hulga tööd erinevate hagide ja kaebustega, kuid samal ajal on firmad ise jätnud aastaid majandusaasta aruanded esitamata.
Pankrotis ärimehe Oliver Kruuda võlausaldajate esimesel koosolekul jättis Tartu maakohus suurima, 24,5 miljoni euro suuruse hiigelnõude esitanud Karl Kruuda ettevõtte Consegna OÜ häälteta.
Tartu ringkonnakohus jättis rahuldamata võlgnikust ärimehe Oliver Kruuda kaebuse tema kohta käiva pankrotimääruse vaidlustamiseks, kohus leidis, et vaatamata Iirimaal viibimisele asub tema põhihuvide kese Eestis.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.