Venemaa president Vladimir Putin allkirjastas esmaspäeval dokumendid, millega tunnustas ametlikult Ida-Ukrainas separatistide kontrollitavaid alasid eraldiseisvate riikidena. Foto: Reuters/Scanpix
Putin teatas avalikus pöördumises, et Ida-Ukraina Donetski ja Luganski nn rahvavabariigid on sattunud Ukraina rünnaku alla.
Kui ajad on rasked, tuleb meelde tuletada põhitõdesid: mida avatum on majandus, seda suurem julgeolek, ja suure osa sellest moodustavad inimlikud suhted, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Ukraina konflikti kontekstis tuleb jälgida ka Pekingi-Moskva telje geopoliitilist arengut, mis järjest tähelepanuväärsemana rahvusvahelist poliitikat kujundab, kirjutab vaatleja Raivo Vare.
Venemaalased, kellega koostööd teeme, on pigem varasemast innukamad, kannatlikumad ja vähem pretensioonikad, kirjutab ettevõtja Heiki Einpaul, tööstusettevõtte Hekotek omanik.
Iisraeli ajaloolase ja mitme menuki autor Yuval Noah Harari kirjutas ajal, kui veel tohutuid Vene vägesid Ukraina piiridele polnud kokku koondatud, oma raamatus "21 õppetundi 21. sajandiks", et ainus suurriikide algatatud edukas sõda 21. sajandil on olnud Krimmi vallutamine Venemaa poolt ning see võib vallandada põrguväravad.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.