Venemaa põletab Euroopaga sildu ning Lääne jaoks kasvab üha suuremaks mureks energia: elektri, gaasi ja kütuse hinnatõus on juba käes.
- Kadri Simson kutsus teisipäeval kokku Euroopa Komisjoni gaasituru küsimustes nõustava ekspertkogu, mis peaks välja pakuma ennekõike lühiajalisi ja kiiresti rakendatavaid lahendusi, kuidas kompenseerida kolmandiku suurune turuosa, mis praegu kuulub Euroopas Gazpromile. Foto: AFP / Scanpix
Kui Saksamaa teatas täna, et gaasijuhtme Nord Stream 2 kasutuselevõtuga ei saa Putini käitumise tõttu edasi minna, vastas sotsiaalmeedias sapiselt Venemaa endine president Dmitri Medvedev: “Tere tulemast uude julgesse maailma, kus eurooplased hakkavad väga varsti maksma 2000 eurot 1000 kuupmeetri maagaasi eest." Mure varustuskindluse, gaasi, elektri ja kütuse hinna pärast laotub laiali üle Euroopa.
Seotud lood
Ülevaade teadaolevatest sanktsioonidest!
Venemaa otsus tunnustada Ukraina separatiste ning viia väed nende aladele võis tulla avalikkusele üllatusena, kuid rahvusvahelise üldsuse napid ja suunatud sanktsioonid olid pigem tagasihoidlikud.
Kui Vene poolelt meile enam gaasi ei tule, siis Euroopas tervikuna on see probleem, ka Eestis, ütles Eesti Gaasi juhatuse liige Margus Kaasik. Kuid päris paanikaks põhjust ei ole – me saame hakkama, oli Kaasiku sõnum.
Oodatult jäi Suurbritannia reaktsioon Venemaa viimastele sammudele Ukrainas tagasihoidlikuks. Saareriik kehtestab sanktsioonid vaid mõnele pangale ja Vladimir Putiniga seotud miljardärile.
Aina süvenev energiakriis ja maagaasi puudus on tõstnud USA esimest korda maailma suurimaks veeldatud maagaais eksportijaks.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.