Metsamasinate tootja Ponsse uurib praegu koos välisministeeriumiga, kuidas ekspordisanktsioonid neid mõjutavad. Venemaale läks neil 20% toodangust. Foto: Ponsse
Umbes 500 Soome ettevõttel on sellist kaubavahetust Venemaaga, mis käib otseselt uute ekspordikeeldude alla. Rubla nõrgenemine ja rahatehingute raskendamine tabavad veelgi suuremat hulka ettevõtteid, kirjutab Helsingin Sanomat.
Eesti Panga ökonomist Peeter Luikmel kirjutab, et Venemaa majandust üleilmsest finants- ja väärtusahelast isoleerivad majandussanktsioonid põhjustavad paratamatult ebameeldivusi kõigile sanktsioone kehtestavatele riikidele, kuid nende mõju lääneriikidele on pigem lühiajaline, sest üleilmne majandus on kohanemisvõimeline.
Ukraina sõjaga kaasnevate sanktsioonide tõttu pidi masinaehitusettevõte Hekotek lõpetama ekspordi Venemaale, mis tõi umbes poole ettevõtte käibest. Ettevõtte juhi Heiki Einpauli sõnul pole olukorra stabiliseerumiseks lootust enne, kui Venemaa võimuladvik vahetub. Võimalusi otsitakse uutel turgudel.
Eesti raudtee- ja logistikaettevõtte AS Operail tegevjuht Raul Toomsalu ütles, et ühtegi sanktsiooni all olevat teenust ettevõte Venemaa Raudteedele ei osuta, kuid sellegipoolest tegeletakse igapäevaselt info kogumise ja analüüsimisega, et ei tekiks ühtegi mitmeti mõistetavat kokkupuutepunkti.
Veebruar möödus minu portfellis tugevas langustrendis ja päev päeva järel sain portfelli uuendades järjest väiksema numbri, kuni Putini hullumeelsused Euroopa südames tekitasid börsidel tugeva müügilaine.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.