Sõja algusest toimunud koondamiste põhjus pole veel sõda
Alates Venemaa laiaulatuslikust sõjalisest sissetungist Ukrainasse on töötukassat kollektiivsest koondamisest teavitanud üheksa ettevõtet, kuid ühelgi juhul pole seni põhjuseks toodud sanktsioonide mõju või seetõttu katkenud ärisidemeid.
Töötukassa jälgib olukorda tööturul ja on valmis ka töötuse kasvuks. Foto: Liis Treimann
Töötukassa kommunikatsioonijuhi Annika Koppeli sõnul on sanktsioonidel, kaubavahetusel Venemaaga ning sellega seonduvatel põhjustel mõju majandusele ja tööturule kindlasti olemas, kuid millal see mõju avaldub ja kui suur see on, on täna keeruline öelda. „Aga me jälgime olukorda ja oleme valmis ka töötuse kasvuks.”
Veebruari andmetele tuginedes võib öelda, et Eesti kaubavahetuse puudujääk osutus aegade suurimaks, kuid selles pole veel sees Ukraina sõja mõjusid, märkis statistikaameti juhtivanalüütik Evelin Puura.
Statistikaameti andmetel suurenes kaupade eksport veebruaris võrreldes eelmise aasta sama kuuga 18% ning import 35%. Impordi kasvu mõjutas oluliselt elektrienergia ja mineraalsete kütuste sisseveo suurenemine.
Majanduses ja ka kinnisvaraturul on sügisel toimunud mõned muudatused, üheks neist euribori langus. Bigbanki ettevõtete panganduse üksuse juht Aimar Roosalu kinnitas, et kinnisvaraturul on märgata elavnemist – suuresti just järelturu korterite osas.