Kolm Eesti meest Skeletonist on kukesammu kaugusel Euroopa aasta leiutaja tiitlist
Eesti teadlased Jaan Leis, Mati Arulepp ja Anti Perkson nomineeriti Euroopa Patendiameti teatel Euroopa Aasta Leiutaja innovatsiooniauhinnale. Töö, mis konkursil silma jäi, võiks aidata fossiilkütustelt puhtale energiale üle minna.
Skeletoni tehnoloogia leiutajad Anti Perkson, Jaan Leis ja Mati Arulepp. Foto: Tanel Meos
“Esialgu, kui see kiri nominatsiooni kohta tuli, siis ma arvasin, et see on mingi spämm,” naeris Leis. “Õnneks tuli teine meeldetuletus veel ja siis võtsime vedu ikka,” lisas Perkson ja ütles, et nad ei tea siiani, kes neid konkursile esitas.
Eestlasest asutajale jäi pihku vaid pisku: "See on ebaõiglane."
Soomes meditsiini diagnostika teste arendav firma Mobidiag müüdi ligi 700 miljoni euroga, mis on Soome ajaloo üks suurimaid tehinguid, kuid soomlasest ja eestlasest asutaja osalus ettevõttes oli tehingu ajaks mikroskoopiliseks kahanenud.
Eesti teadlased elavad juba aastaid projektist projektini, mis tähendab, et pole mingit kindlust järgmise viie või isegi lähima paari aasta suhtes. Kuus teadlast rääkisid Äripäevale oma uurimisvaldkonna, rühma ja perekonna ärevast tulevikuväljavaatest.
Alates 1997. aastast superkondensaatoreid arendanud ja nüüd presidendilt teenetemärgi saanud akadeemik Enn Lust ütles, et teenetemärgi pälvimine on talle isiklikult küll meeldiv tunnustus, kuid ta ootaks riigi tähelepanu hoopis teises kohas: vaja oleks paremat plaani teaduse rahastamiseks.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”