Euroopas kasvab ärevus gaasi pärast, Eesti müüjal ulatuvad varud sügiskuudesse
Euroopa on Venemaa gaasitarnete kadumisest ja vähenemisest ärevil ning ka Eestis kõlab järjest tumedamaid murenoote, kuid turuosalised kinnitavad esialgu, et kättesaadavusega suurt muret pole – ainult hinnatõus on meeletu.
Praegu on Euroopa gaasihoidlad täidetud umbes 55 protsendi ulatuses, novembriks näeb Euroopa Komisjon ette vähemalt 80protsendilist täituvust. Foto: Andras Kralla
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika asekantsler Timo Tatar tõdes kaugküttefirmadele ja omavalitsustele edastatud läkituses, et mitmed soojafirmad pole suutnud eesolevaks küttehooajaks nõudluse tagamiseks hankida piisavas mahus gaasi.
Ukraina sõda on armutult demonstreerinud Euroopa ebanormaalset ja ebamoraalset sõltuvust Vene energiakandjate impordist. Venemaa omalt poolt ei jäta kasutamata võimalust üha enam survestada ja karistada eurooplasi Ukraina toetamise eest, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma sõjablogi postituses.
Kui möödunud talvel elektri hind rekordeid püstitas, soovitasid elektrimüüjad oodata ja suvel oma elektripakett odavama hinnaga ära fikseerida. Nüüd on suvi käes ja valus tõde see, et kes talvel õpetussõnu eiras ja paketi ära fikseeris, on võitjate poolel.
Kriisiraportis saavad sõna Soome, Taani, Leedu, Läti ja Sloveenia
Äripäev küsis eri riikide majandusväljaannete peatoimetajatelt ja ajakirjanikelt, milline paistab nende riigis majandusmeeleolu. Kuidas ettevõtjad vastu peavad ning millest rahvas räägib?
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”