Alar Karis ütles, et tal on hea meel, et NATO tippkohtumine on toonud Soome ja Rootsi meie liitlaste sekka Foto: Andras Kralla
„Täna Madridis alanud NATO tippkohtumise otsused näitavad NATO liitlaste tugevat ühtsust, hoolimata sellest, et seda on tahetud väljast lõhkuda," ütles Karis.
NATO tippkohtumisel saavutatud ühine memorandum Türgi, Soome ja Rootsi vahel sillutab teed kahe Põhjala riigi liitumisele NATOga, kuid selles, mida see kokkulepe hõlmab, lähevad osalejate hinnangud lahku.
Eestisse ei ole tarvis ilusaid üksuseid paraadile marssima, vaid on tarvis, et vajadusel oleks suuremahuline vägi õigel ajal kohal ja sõdimisvõimeline, rääkis välisministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
NATO kohalolu märkimisväärne tugevdamine alliansi idariikides aitaks Eestit lisaks peamisele – täiendavale kindlustamisele, et Putinil ei tekiks tahtmist meid rünnata – muulgi moel. Eriti kui teha seda nii, nagu Eesti välja pakub, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Madridi tippkohtumisel pannakse paika aastakümnete suurim muutus NATO valmidusplaanides. Eesti soovib, et paigas oleksid struktuurid Eesti kaitsmiseks vähemalt diviisi suuruse üksusega, kuid see ei tähenda, et siin peaks permanentselt viibima üks diviis viibima.
Vastutustundetu eelarvepoliitika ja võlgu elamine on saanud USA majandusedu sünonüümiks – fiskaalaasta esimesel kahel kuul (oktoober ja november) kasvas Ühendriikide eelarve puudujääk rekordilise tasemeni.