Hiina majandus kukkus teises kvartalis suurelt, mis annab märku ulatuslike koroonapiirangute mõjust ning viitab sellele, et lähikuudel saab maailmamajanduse väljavaade olema pigem sünge.
Hiina on kehtestanud karmid koroonapiirangud ja need mõjutavad ka riigi majandust. Foto: Reuters/Scanpix
Teises kvartalis vähenes Hiina sisemajanduse kogutoodang eelmise kvartaliga võrreldes 2,6%. Analüütikud ootasid teise kvartali tulemuseks 1,5% kukkumist, kusjuures eelmise kvartali kasvu korrigeeriti 1,4%-le.
Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) peadirektor Kristalina Georgieva hoiatas, et elukalliduse kriis läheb ainult tõsisemaks – 2022 tuleb tema sõnul raske, aga 2023 tõotab tulla veel raskem, vahendab Guardian.
Kaupleja analüüsib, millal ühe või teise sektori poole vaadata
Börsikaupleja Markus Tamm hindas, et turgudel on veel piisavalt õhku, mis võiks välja vihiseda, huvipakkuvate sektoritena nimetas ta näiteks rohe- ja meditsiinisektori. Kaupleja Ivar Mägi usub aga, et tõus võib tulla arvatust hoopis kiirem ja ootamatum.
Hiina tehased pääsesid koroonapiirangute käest, mille peale kasvas Hiina eksport juunis viimase viie kuu kiireimas tempos. Paraku pole Hiina majanduse väljavaade siiski hea – järsult on aeglustunud import ja suurenenud on uued viirusepuhangud.