Lätis on aasta jooksul registreeritud suurenenud küberrünnakute arv, möödunud nädalavahetusel katkestas rünnak Läti uudisteagentuuri LETA töö mitmeks tunniks, vahendab Läti ringhääling.
- Häkkerid on välja valinud 20 Läti asutust, mida nad pidevalt rünnakutega häirivad, andis Cert.lv teada. Foto: Scanpix
Agentuuri juhatuse liige Juris Mendzinš ütles, et see oli üks viimaste aastate suuremaid rünnakuid. "Viimane suur rünnak oli, kui ma ei eksi, 2018. aasta alguses. Siis oli mingi rahu ja vaikus ja nüüd see algas. Esialgu olid need rünnakud pigem amatöörlikud, see rünnak oli juba tugev ja palju sihikindlam," ütles Mendzinš Läti Televisioonile.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Küberrünnakud ettevõtete ja valitsusasutuste vastu on viimastel aastatel murettekitava kiirusega kasvanud ning nõudlus küberturvalisusele kindlasti vähenemise märke ei näita.
Ilmselt pole Eestis enam ainsatki juhti, kes kahtleks küberturbe vajalikkuses. Ent tehnoloogia ostmisest üksi on vähe, seda tuleb ka rakendada, uuendada ja arendada. Suurim risk on arvuti ja tooli vahel ning seepärast tuleb lisaks koolitamisele ka kontrollida, kas koolitus on töötajate turvakäitumist soovitud suunas mõjutanud.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.