Väikestes õlletootjates tekitab vimma, et uue valitsuse tulekuga on jäänud toppama eelnõu, millega lubati tõsta väikeste õlletootjate õlleaktsiisi piirmäära. Rahandusministeerium soovitab väikeettevõtjatel taotleda teisi soodustusi.
- Lehe Pruulikoja juhatuse liige Tanel Nurmeots väitis, et koroona-aastad pole õlletootjate jaoks olnud roosilised. Foto: Anneli Vihmann
Praegu saab aktsiisisoodustusega toota aastas 1,5 miljonit liitrit õlut. Kui Eesti oleks liitunud Euroopa Liidu direktiiviga, saanuks piiri tõsta kuni 20 miljoni liitrini aastas. Kõrgema maksumäära eelnõud lükkas eelmine valitsus, kuhu kuulusid Keskerakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ja Isamaa.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Uueks keskkonnaministriks kandideeriv Rain Epler paistab silma väikeettevõtjana, pühendades oma energiat mitmele õllemaailmaga seotud tegevusele.
Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon (EVEA) leiab, et väiketootjaid tuleb kohelda võrdselt, mis tähendab, et 50% aktsiisisoodustus peab liidu sõnul laienema õlletootjate kõrval ka siidri ja teiste kääritatud jookide tootjatele.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.