Valitsus on kehtestanud põgenike jaoks keeruka skeemi rongide tasuta kasutamiseks, mis on seni toonud kaasa rohkem probleeme kui kasu. Ukrainast saabujad peavad Elroni rongidega sõitmiseks mõnikord ära andma oma viimase raha.
- Käepael, mis võimaldab tasuta rongisõitu. Foto: erakogu
Ukrainlanna Irina ja tema 9aastane poeg jõudsid pärast rasket rännakut läbi Venemaa lõpuks Eestisse. Narvast pidid nad sõitma Valka, ümberistumisega Tapal. Mõlemas rongis nõuti neilt piletihinna tasumist, kuna neil ei olnud millegagi tasuta sõidu õigust tõendada. Piletid oleks neile maksma läinud umbes 35 eurot, ent Narva–Tapa rongis maksis nende eest võõras reisikaaslane.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ligi kaks kuud oleme vaadanud kaadreid sõjast, kuid sellegipoolest on meil raske ette kujutada kõiki selle õudusi. Olles sügavalt lõimunud digimaailma ja e-teenustega oleme vaid ebamääraselt kursis, milliste probleemidega puutuvad kokku Eestisse jõudnud põgenikud, kirjutab turundusspetsialist ja vabatahtlik Aleksandra Averjanova, kes aitab Ukraina põgenikke vastu võtta Narva piiril ja Tallinna bussijaamas.
Aasta tagasi juhtus midagi, mida uskuda ei tahetud. Pärast kaks kümnendit kestnud sõda Afganistanis võttis riigis võimust äärmuslik islamiliikumine Taliban ja ohtu sattus 40 miljoni inimese elu.
Eesti sotsiaalsüsteem tekitab juba eos olukorra, kus põgenikel tekib ühiskonda sisse sulandudes raskusi, märkis Pagulasabi tugiteenuste juht Anu Viltrop. Ainuüksi tugiisiku määramise süsteem on muudetud nii bürokraatlikuks, et abivajaja jääb kõige hapramal hetkel oma muredega üksi.
Töö Tallinna sõjapõgenike vastuvõtupunktis käib ööl ja päeval täie rauaga – neid registreeritakse, toidetakse, antakse kaasa toidupakk, vajalikud hügieenitarbed ja riided. Äripäeva ajakirjanik Laura Saks proovis omal nahal järele, kuidas üks vabatahtlik saab sõja käest pagenud ukrainlastele kasulik olla.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.