Elektri universaalteenusele ajutiseks tootmishinnaks on 154,08 eurot megavatt-tunni kohta. Tarbija jaoks lisandub lõpphinnale veel elektrimüüja müügikulu ja kasum ning käibemaks.
Konkurentsiamet kehtestas elektri universaalteenusele ajutise tootmishinna, sest tootja ehk Eesti Energia esitatud tootmishind (181,83 eurot/MWh) ja ameti arvestatud hind oli erinev.
EL lubaks ka keskmise suurusega ettevõtete toetamist
Majandusministeerium avaldas kriteeriumid, mille alusel valitsuse ettepanekul võiksid väike- ja mikroettevõtjad saada eratarbijatega sarnastel alustel võrdlemisi odavat fikseeritud hinnaga elektrit.
Riiklikke toetusmeetmeid energiahindadega toimetulekuks jääb kaks: elektri universaalteenus ja kompensatsioon. Need kajastuvad automaatselt arvel, vaid OÜst kodutarbijal tuleb soodustuse saamiseks tee ametnikuni jalge alla võtta.
Valitsus laiendab elektri universaalteenuse pakkumist ka mikro- ja väikeettevõtetele ning MTÜdele. Suurettevõtete jaoks töötatakse välja aga likviidsusmeetmeid ehk sisuliselt hakkab riik pakkuma neile võimalusi võtta elektriarvete maksmiseks laenu.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.