Kaheksanda sanktsioonipaketiga kehtestab Euroopa Liit G7 kokkulepitud nafta hinnalae ning laiendab piiranguid teenustele, ekspordile ja impordile. Eesti ettepanekul lisatakse paketti keeld teatud krüptovara teenuste osutamisele Venemaa kodanikele, elanikele ja ettevõtetele.
- Kehtima hakkab keeld hinnapiirist kallimalt ostetud Venemaa nafta transportimisele kolmandatesse riikidesse. Foto on illustratiivne. Foto: Andras Kralla
Veel lisatakse sanktsioonide nimistusse lisatakse 30 isikut ja seitse juriidilist üksust, kes on seotud Ukraina oblastite annekteerimisega, kirjutab välisministeerium pressiteates. Pakett sisaldab ekspordi keeldu kemikaalidele, kahesuguse kasutusega kaubale, piinamiseks kasutatavale kaubale, kõrgtehnoloogiale, lennunduses kasutatavatele seadmetele, masinatele, relvadele ja nende osadele, millele pole sanktsioone seni kehtestatud. Laiendatakse ka impordikeelu nimekirja.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kolmapäevane OPEC+ nafta tootmise kärpe otsus võib analüütikute hinnangul kergitada hinna üle 100 dollari barreli kohta.
Euroopa Liidu liikmesriigid leppisid kokku, et kehtestavad Vene naftale hinnalae, ikka püüdlusest vähendada Kremli tulusid. Hinnalagi on osa kaheksandast Moskva-vastaste sanktsioonide paketist.
On aeg jätta hüvasti ettekujutustega tugevast Venemaa majandusest. Väljakuulutatud mobilisatsioon käivitas hävitavad protsessid, millest enamik on pöördumatud, kirjutab Delovõje Vedomosti ajakirjanik Ekaterina Mereminskaja.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.