Kolm erakonda lõid maksuettepanekud letti: süsteem vajab värskendamist
Tarbimismaksud on teema, millest erakonnad enne valimisi väga rääkida ei taha, aga pärast valimisi võib juhtuda, et uutest maksudest ei pääse, tunnistas keskerakondlane Andrei Korobeinik Äripäeva raadio saates „Poliitikute töölaud“.
Andrei Korobeiniku sõnul vajab maksussüsteem värskendamist ning võib juhtuda, et uute valimiste järel ei pääse me ka uutest maksudest. Foto: Liis Treimann
Keskerakond kavatseb tema sõnul käia oma valimisprogrammis välja idee anda omavalitsustele suurem maksuautonoomia, mis võiks avalduda näiteks turismimaksus, mida praegu omavalitsused kehtestada ei saa.
Inimesed väldivad tähelepanu, inimestel on õigus privaatsusele, mõistan neid inimesi, rääkis rahandusminister Annely Akkermann off-shore-firmade omamisest Äripäeva raadiosaates “Kuum tool”.
Viimasel ajal on käimas kampaania, kus inimesi kutsutakse üles end oma maakodudesse sisse kirjutama, et väiksemad asulad tulumaksurahadest ilma ei jääks. Pole ju saladus, et paljud inimesed on näiteks Tallinnasse registreeritud, kuid tegelikult peavad oma koduks hoopis mõnd väiksemat kohta.
Maksu- ja tolliameti juhi vastulause Soraineni juristidele
Konkurentsieelis ja teenuse odavam hind ei tohi tulla maksude arvel. Äritegevusega kaasneb alati maksude maksmine ning platvormid pole erand, kirjutab maksu- ja tolliameti peadirektor Raigo Uukkivi vastulauses Soraineni juristidele.
Neli kohtutäiturit jäid tänavu maksude maksmisega hätta ja on nüüd riigile võlgu kokku pea 73 000 eurot. Kõik on oma võlad ajatanud. Suurim maksuvõlg on kohtutäituril Risto Sepal, kel on riigile maksta üle 53 000 euro.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”