Suurelt koondava Standardi omanik: aprillis tehtud juhtide vahetus oli viga
Teisipäeval suurest koondamisest teatanud Standardi omanik Enn Veskimägi ütles Tööstusuudistele, et ettevõte tegi vea, kui vahetas aprillis juhid välja.
Standardi omanik Enn Vesimägi ennustab mööblitööstusele raskeid aegu. Foto: Raul Mee
Sektori olukorra võttis Veskimägi aga kokku järgmiselt: kulusid tõmmatakse kokku, inimesi koondatakse ja tootmisi suletakse. Kriis ainult süveneb ja järgmised kuus kuud saavad olema keerulised, ütles Veskimägi Äripäeva Infopanga mööblitööstuse aastaraportis.
Mööblitootja Standard saatis töötukassale kollektiivse koondamise teise teate, mille järgi on koondatavate arv suurenenud 163 töötajani. Eelmise teate järgi pidi töö kaotama 53 inimest.
Pitsitavate hindadega maadlev üle 200 töötajaga mööblitootja Standard koondab 10 protsenti töötajatest ning kevadel värvatud tippjuht Marek Helm lahkub ametist idufirmasse.
Kui tsemendi- ja puitlaastplaaditootja jaoks on elektrihinna tõus toonud sadu tuhandeid eurosid lisakulusid, siis mõnes teises sektoris on elektri hinna mõju majandustulemustele pisike. Ettevõtjad mõtlevad aina enam ka lokaalsetele energiatootmise lahendusele.
148 töötajaga puitplaatide tootja AS Repo Vabrikud teatas, et läheb pankrotti, kuna ei ole enam kõrgete energia- ja puiduhindade tõttu konkurentsivõimeline.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.