"Mingisugusegi konkurentsivõime taastamiseks tuli meil kulusid kokku tõmmata," ütles Võrumaa puidutööstust Barrus juhtiv Martti Kork, kes üleeile teatas oma töötajatele koondamisest.
- Võrumaa puidutööstus Barrus on viimase kahe aasta jooksul hoogsalt investeerinud ning laiendanud tootmist ja kasvatanud töötajate arvu. Sel nädalal tuli ettevõtte juhil Martti Korgil teavitada töötajaid aga 47 inimese koondamisest. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees / Scanpix
"Olukord on väga udune igal pool," ütles Kork selle kohta, kuidas ettevõte pärast koondamist uuel aastal edasi liigub. Ta lisas, et kindlalt saab öelda, et kasvu ei tule ja langus tuleb nende tagasihoidlikul hinnangul mahus 20–25 protsenti.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuigi puidutööstusel möödus eelmine aasta väga hästi, siis eelseisev aeg saab olema keeruline, rääkis hommikuprogrammis Infopanga konkurentsianalüütik Sigrid Kõiv.
Olukord majanduses on keeruline ja lõpliku otsuse langetamine uue investeeringu tegemiseks raske, selgub Swedbanki tööstussektori uuringust. Kaks kolmandikku ettevõtetest kavatseb investeeringuid edasi lükata ja eriti kõrge - 85% - on see puidutööstuses.
Eesti saematerjalitootjad seisavad karmi reaalsuse ees, kus kukub nii puidu hind kui kaovad tellimused: klientidel on enne sanktsioonide jõustumist laod odavat Vene puitu täis kuhjatud ning inimesi koroonapandeemias haaranud remontimise ja ehitamise laine on raugemas.
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.