Perehüvitiste seaduse muutmisele puikles vastu vaid EKRE
Pärast väikest vaidlust nõustusid kõik riigikogu põhiseaduskomisjoni liikmed, et presidendi kinnitamata jäetud perehüvitiste seadust tuleb muuta, ja teevad homme sellekohase ettepaneku täiskogule.
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige Jaak Valge (vasakul) nõustus siiski seaduse muutmisega, kuna see on vastuvõtmise huvides kiirem. Foto: Liis Treimann
Perehüvitiste seaduse muutmata kujul vastu võtmist toetasid oma väidetega EKRE fraktsiooni liikmed – Jaak Valge ja Paul Puustusmaa. Samas selgitas presidendi õigusnõunik Hent-Raul Kalmo, et kui seadus samal kujul uuesti vastu võetakse, soovitab ta presidendil pöörduda riigikohtusse.
President Alar Karise otsus jätta poliitiliselt laetud perehüvitiste seaduse ja perekonnaseaduse muutmise seaduse välja kuulutamata näitab, et meie ootused vastsele riigipeale olid mullu õigustatud, kirjutab Äripäev välkjuhtkirjas.
President Alar Karis jättis riigikogus 7. detsembril vastu võetud perehüvitiste seaduse ja perekonnaseaduse muutmise seaduse välja kuulutamata, kuna see on vastuolus põhiseadusega.
Perehüvitiste seaduse eestvedajaks olnud Isamaa erakonna esimees Helir-Valdor Seeder lubab leida kiire lahenduse, et seadus, mille president Alar Karis välja kuulutamata jättis, hakkaks uuest aastast kehtima.
Ettevõtjatel jagub koalitsioonikõneluste ja -leppe osas omajagu kriitikat. Uuelt valitsuselt ootavad nad kõige rohkem rohepöörde kiirendamist ja julgeoleku tagamist ning kui peab riigi tulusid suurendama, oleksid nad nõus varamaksudega.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.