USA ja lääneriigid on saanud Vene toornaftale hinnalae seadmisest julgust ning sooviksid sarnase asja kehtestada ka rafineeritud naftatoodetele, Eesti ootab, et ka senised sanktsioonid saaks muuta karmimaks.
- Venemaale kehtestatud sanktsioonide laienemine oleks tervitatav, aga "saatan on hindades," ütleb välisminister Urmas Reinsalu. Foto: Liis Treimann
Üldprintsiibis on Eesti eesmärk võimalikult laiaulatuslik Venemaa tõkestamine naftatulude teenimiselt, räägib välisminister Urmas Reinsalu. „Võimalus rahvusvahelist sanktsioonide kataloogi n-ö täiendada oleks muidugi tervitatav, aga eeltingimus on see, et tegemist on sanktsioonidega, mis on ka tegelikult mõjusad.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
USA koos liitlastega plaanib Venemaa naftatööstusele veebruarist järgmisi sanktsioone, mis seavad hinnalae naftatoodetele nagu diislikütus.
Putin istub punkris ja laseb mõjuisikuil Läänes õhutada sõjaväsimust, Ukraina majandus peab vastu, jätkuvalt on teemaks sõjakulud ning Vene varade konfiskeerimine, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma Ukraina sõja majandusblogi värskes sissekandes.
Kui Venemaa sõja kaotab ja rahvusvaheliselt areenilt sammukese tagasi astub, võib suurest naabrist sõltuv Valgevene saada päästjaks hoopis Hiina, arutles Tallinna Ülikooli rahvusvaheliste suhete lektor Catlyn Kirna saates “Globaalne pilk”.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.