Kaitseväe peastaap: Putin on panuseid veelgi tõstnud
Venemaa kõrgeima sõjaväelase Valeri Gerassimovi määramine nn sõjalise erioperatsiooni juhiks viitab sellele, et Putin on võidu saavutamiseks veelgi enam panuseid tõstnud, rääkis kaitseväe peastaabi ülema asetäitja kolonel Mart Vendla.
Kõige suuremad lahingud käivad Soledari pärast, millest enamik on praegu Vene vägede kontrolli all. Foto: AP/Scanpix
Vendla sõnul ei tähenda sel nädalal Venemaa kindralstaabis tehtud vangerdused ilmtingimata seda, et eelmine sõja eest vastutaja Sergei Surovikin oleks oma ülesannetes mingil viisil ebaõnnestunud: tema juhtimisel toimus Hersonist eemaldumine ja rindejoone stabiliseerimine suures ulatuses.
Putin istub punkris ja laseb mõjuisikuil Läänes õhutada sõjaväsimust, Ukraina majandus peab vastu, jätkuvalt on teemaks sõjakulud ning Vene varade konfiskeerimine, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma Ukraina sõja majandusblogi värskes sissekandes.
Gazprom kaotas Lääne-Euroopa turult lahkumisega poole oma ekspordist ning sooritas nafta- ja gaasieksperdi Mihhail Krutihhini sõnul majandusliku enesetapu.
Kui Venemaa sõja kaotab ja rahvusvaheliselt areenilt sammukese tagasi astub, võib suurest naabrist sõltuv Valgevene saada päästjaks hoopis Hiina, arutles Tallinna Ülikooli rahvusvaheliste suhete lektor Catlyn Kirna saates “Globaalne pilk”.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.