Olukorda tööturul tumestab praegu ennekõike suur sõjapõgenike arv Eestis, majanduse jahtumine tegelikult ei ole töötust oluliselt suurendanud. Aga ebakindlus tuleviku ees on suur.
- Olukord tööturul on töötukassa juhi Meelis Paaveli sõnul parem, kui veel eelmisel aastal kardeti. Foto: Raul Mee
“Ei tahaks küll olukorda ilustada, aga numbrid näitavad, et see ebakindlus, mis majanduse jahtumisega kaasas käib, see ebakindlus, mida ka ettevõtjatega suheldes kuuleb, see ei ole töötuse numbritesse jõudnud,” ütles töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel teisipäeval.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuigi majandus jahtumise ja osa ettevõtete koondamise tõttu on veidi lihtsam töötajaid leida, siis Tallinna Kaubamaja Grupi juhatuse liige ja tööandjate keskliidu volikogu liige Raul Puusepp sellest end eksitada ei laseks.
Kuigi osa Ukraina põgenikke ootavad aktiivse töö otsimise asemel kohvri otsas sõjategevuse lõppu ja kodumaale naasmist, on ajutise kaitse saanud inimesed tublisti leevendanud tööjõunappuse all ägavaid sektoreid.
Julgeoleku kõrval on inimesed mures majandusliku hakkamasaamise pärast ja murel on paha komme ennast majanduses taastoota. Miinimumpalga kiirem tõus on Eesti eduloo jätkusuutlikkuse küsimus, leiab tervise- ja tööminister Peep Peterson (SDE) vastuartiklis tööndjate juhile.
Kolmandas kvartalis töötute arv kevadsuvega võrreldes vähenes, kuid mullusega võrreldes kasvas.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.