Eelmisel aastal kasvas järelevalvemenetluse alla sattunud e-residentide arv 108%. Veel rohkem hüppas nende arv, kellelt e-residentsuse staatus ära võeti.
E-residentsuse programmi riski- ja õigusjuhi Oscar Õuna sõnul on järelevalvemenetluste ja kehtetuks tunnistamiste arvu kasv igati positiivne, sest see näitab, et järelevalve on üha tõhusam. Foto: Andras Kralla
E-residentsuse arendamisel on viimastel aastatel astutud olulisi samme tagamaks, et programmi hüvedest saaksid osa vaid ausate kavatsustega ja õiguskuulekad välismaalased, kirjutab e-residentsuse riski- ja õigusjuht Oscar Õun.
Euroopa Nõukogu rahapesuvastane organ Moneyval hindas, et Eesti maksu- ja rahapesuvastane süsteem nõuab küll täiendusi, ent ei vääri “halli plekiga” määrimist.
Valitsus otsustas peatada uute Eesti e-residendi staatuse väljastamise Venemaa ja Valgevene kodanikele, et takistada võimalikku sanktsioonidest möödahiilimist ning Venemaa ja Valgevene ebaseaduslikku tegevust.
Kaheksa aastat toiminud e-residentsus on osutunud kasulikuks ja kasumlikuks, järgmise sammuna tuleks hakata äriregistris tunnustama teiste Euroopa Liidu (EL) riikide väljastatud elektroonilisi identiteete, kirjutab Teenusmajanduse Koja e-residentsuse töörühma juht Ivar Veskioja arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.