Inseneride sõnul ei vasta Türgi hoonete konstruktsioonid normidele, mis kehtivad maavärinapiirkonda ehitatud majadele. Valitsus ei taha aga probleemi tunnistada.
- Jäikade ristseinteta majad langesid maavärinas kui doominoklotsid. Foto: AP/Scanpix
Kilomeetrite viisi purustatud tänavaid, öökülm, pimedus. Esmaspäeval Türgi lõunaosa tabanud maavärin on jätnud endast maha kujuteldamatuid purustusi.
“Ütlen ausalt, natuke apokalüptiline tunne tekib,” lausub päästja Martin Piispea.
Ta on osa 35-liikmelisest eestlaste meeskonnast, kes püüab rusude alt veel kedagigi päästa. Nad on Antakya linna lähedal, üsna Süüria piiri ääres.
“Kohalikud ütlesid, et olime üldse esimene abijõud, kes siia jõudis.” Kuid elusaid inimesi siin enam ilmselt pole.
Seotud lood
Süüriasse jõudis täna esimene ÜRO humanitaarabi konvoi, vahendab Bloomberg. Abi kohale jõudmine viibis maavärina tekitatud teekahjustuste tõttu.
Samal ajal kui võitlus tuhandeid inimelusid nõudnud maavärina tagajärgedega Türgis jätkub, terendab silmapiiril küsimus ehitusstandardite ja ka korruptsiooni kohta, rääkis Türgi ja Lähis-Ida ekspert Hille Hanso Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Mitme aastakümne võimsaim maavärin Lähis-Ida tappis täna Türgis ja Süürias üle 1400 inimese ning sundis sulgema naftavoo Ceyhani terminali.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”