Viis olulist punkti, mida tänavustel valimistel tähele panna
Selle aasta valimisperiood langeb kokku koolivaheajaga, kus pered võivad viibida puhkusel, seega tuleb e-hääle andmiseks kindlasti kaasa võtta arvuti. Kuid valimiste juures tasub tähele panna veel nii mõndagi.
Eelvalimised algavad juba tuleval esmaspäeval, kus on võimalik ka kohapeal hääletada. Foto: Liis Treimann
Alates järgmise nädala esmaspäevast ehk 27. veebruarist saab iga hääleõiguslik isik anda hääle tänavustel riigikogu valimistel. E-hääletamine algab esmaspäeval kell 9.00 ja lõpeb laupäeval, 4. märtsil kell 20.00.
Kandidaadid räägivad, mille pärast muretseb valija
Kollases jopes reformikas jookseb auto juurde: „Tere, head sõbrapäeva!“ lausub ta ja pakub autojuhile kohvi ja saiakest. „Head sõbrapäeva,“ annavad sotsid möödujatele lilleõisi. „Tulge võtke kommi, ekstra tänaseks tehtud,“ pakuvad EKREkad.
Äripäeva majandusdebatil räägitu järgi võib üsna kindel olla, et uus koalitsioon teeb maksusüsteemis muudatusi. Kõige tõenäolisem on, et muutmisele läheb tulumaksusüsteem, vaidluse all on peamiselt, kas tõstetakse lihtsalt tulumaksuvaba miinimumi ja praeguseid tulumaksumäära astmeid või kaotatakse maksuküür täielikult.
Kuidas tõmmata piir erisoodustusmaksuga skeemitamistele, selles erakodadel ühtset arusaama ei ole: kui Parempoolsed ütlevad, et erisoodustusmaksu aeg on ümber ja see tuleks sootuks kaotada, siis Reformierakond leiab, et muutuma peab skeemitajate käitumine, mitte süsteem. Oma nägemus on ka sotsidel ja Eesti 200-l.
Kõige rohkem viiks riigieelarvest raha erakondade tulumaksureformi lubaduste realiseerimine, toidu käibemaksu langetamine ja elektritoetuste laiendamine, katteallikate pool jääb tänavustel valimistel pigem hägusaks.
Kuidas töötab Tehnopoli tehisarukiirendi, millist tuge idufirmad sealt saavad ja millised ettevõtted on oodatud osalema, sellest räägitakse värskes Äripäeva raadio saates.